sobota, 21 lipca 2012

Piękniej i pewniej z makijażem permamentym


Nie dla każdego

Nie każdy jednak powinien się na taki makijaż decydować. Chociaż nie jest on tak trwały jak typowy tatuaż, bo utrzymuje się do pięciu lat, to jednak nie można go usunąć, zanim sam nie wyblaknie. Jeśli chcąc zaoszczędzić zdecydujemy się na zabieg w mało renomowanym zakładzie kosmetycznym lub skorzystamy z usług kosmetyczki, która ma niewielkie doświadczenie, możemy później bardzo żałować.

makija%25C5%25BC4.jpg

Poza tym zabieg bywa nieprzyjemny. Mimo stosowania maści znieczulających, a nawet znieczulenia dentystycznego w przypadku “malowania” warg, osoby bardzo wrażliwe na ból mogą mieć problem ze zniesieniem godzinnego zabiegu. Makijaż permanentny nie jest także wskazany dla pań w ciąży i karmiących piersią, z chorobami nowotworowymi, łuszczycą czy cukrzycą.

Piękniej wyglądać, pewniej się czuć

Makijaż permanentny ma zastąpić stosowanie kosmetyków. Dzięki delikatnemu barwnikowi wprowadzanemu pod skórę, kosmetyczka może wyregulować brwi, zagęścić optycznie rzęsy, zrobić nienaganne kreski na powiekach oraz poprawić obrys warg i nasycić je barwą. Najlepsze kosmetyczki są w stanie także zmniejszyć widoczność blizn i oznak bielactwa, a taki zabieg, może znacznie poprawić samopoczucie osób, które cierpiały z powodu defektów swojej urody.

makijaz-permanentny-zblizenie-2.jpg

Skóra pod specjalnym nadzorem

Wykonane kreski przez pierwszy tydzień po zabiegu są bardzo wyraźne i nie wyglądają naturalnie, ale to się zmienia wraz z upływem dni. Osoba, która poddała się zabiegowi powinna unikać przez parę dni silnego słońca, basenowej, chlorowanej wody i kosmetyków, które mogą dodatkowo podrażnić i tak wrażliwą już skórę. Z zabiegu chętnie korzystają osoby zabiegane, uprawiające sport oraz posiadające problemy ze wzrokiem, dla których wykonanie makijażu bez okularów może sprawiać problemy.

-- O autorze

Metamorfoza.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz