poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Dla kogo makijaż smoky eyes

Dla kogo makijaż smoky eyes
Kobiety zawsze lubiły podkreślać kolor swoich oczu cieniami do powiek i eye linerami. W ostatnich latach ogromną i niesłabnącą popularnością cieszy się makijaż smoky eyes, czyli efekt przydymionych oczu.
Jest to taki rodzaj makijażu, dzięki któremu nasze spojrzenie będzie tajemnicze i uwodzicielskie. Nie nadaje się on co prawda na ciepłe, letnie dni i do noszenia go na co dzień (zwłaszcza w tonacji ciemnej), jednak będzie idealny na wieczorne wyjście.

Technika wykonania smoky eyes jest zawsze taka sama, natomiast zmienić się może paleta używanych barw, które występują w ośmiu zestawach. Oczywiście, najważniejszy jest eye liner lub kredka do oczu, zależnie od tego, czego chcemy użyć.

Nie jest to makijaż, który będzie pasował paniom o głęboko osadzonych oczach, gdyż może się okazać, że w efekcie wydadzą się one jeszcze głębiej osadzone, niż ma to miejsce w rzeczywistości. Cienie należy wybierać tak, by nie kontrastowały mocno z odcieniem naszej skóry i oczu, gdyż może się okazać, że uzyskałyśmy efekt podbitego oka. Jeśli kreska robiona eye linerem będzie zbyt mocno zaznaczona, makijaż może sprawiać wrażenie ciężkiego. W przypadku efektu przyciemnionego oka nie powinnyśmy zbyt mocno zaznaczać łuku brwiowego i malować ust na zbyt intensywny kolor. Jeżeli oko jest dość mocno zaznaczone sprawmy, by nasze usta wyglądały naturalniej.

Jeżeli nigdy same nie robiłyśmy takiego makijażu, a chciałybyśmy wykonać go samodzielnie, powinnyśmy najpierw przećwiczyć technikę malowania i doboru kolorów. Z całą pewnością nie jest to make up, który wszystkim wychodzi za pierwszym razem. Jeśli boimy się efektu, jaki osiągniemy, pójdźmy do kosmetyczki, która na pewno zrobi go profesjonalnie i dobierze kolory pasujące do nas.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

2 komentarze:

  1. świetne porady..nie każdemu pasuje smoky eyes zbyt ciemna oprawa może pogorszyć niż upiększyć. Osoby z małymi oczami powinny akcentować tylko zewnętrzne kąciki ale nie całą powiekę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Otworzyła salon kosmetyczny i myślę o tym gdzie kupić prostownica fryzjerska opinie, prostownica na podczerwień media expert i hoker fryzjerski uzywany. Gdzie najlepiej szukać takich sprzętów? Czy możecie polecić jakąś hurtownie? Czy warto zamawiać przez Internet? Wybrałam sklep www.newfacebeauty.pl, lampa-lupa.pl/. Salon w Warszawie, zapraszam wszystkich. Rabaty dla klientów z bloga)

    OdpowiedzUsuń