wtorek, 3 lipca 2012

Makijaż nie jest wcale prostą sprawą

Makijaż nie jest wcale prostą sprawą

Kobiety często myślą, że im więcej znajduje się na ich twarzy, tym lepiej. Jednak przesyt nigdy nie jest dobry, a zwłaszcza w kwestii makijażu. Zapominają o tym nie tylko bardzo młode dziewczyny, które zaczynają przygodę z makijażem, ale także te nieco bardziej doświadczone w tym temacie.
Jak się malować, by wyglądać dobrze i nie dodawać sobie lat przez makijaż? Najważniejszy jest przede wszystkim umiar. Jeśli mocno podkreślamy oczy, usta pozostawmy w bardziej neutralnym kolorze, zbliżonym do ich naturalnej barwy. Natomiast gdy używamy czerownej szminki, nie uwydatniajmy zbytnio oczu - darujmy sobie grube czarne kreski, podkreślmy je delikatniej niż zwykle. Nie należy też przesadzać z ilością podkładu, którego kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do odcienia cery. Nietety wiele kobiet chce, by ich twarz wyglądała na bardziej opaloną i dobiera zbyt ciemny podkład. W efekcie twarz jest brązowa, a szyja i dłonie blade. Niektóre panie idą o krok dalej i malują nie tylko twarz, ale również szyję - jednak jest to ryzykowne ze względu na zabrudzenie ubrania.

Trzeba też pamiętać o tym, że "maska" nie jest już modna od dawna. Używanie dużej ilości podkladu i pokrywanie go pudrem prowadzi do tego, że wyglądamy jak figury woskowe. Uważać powinnyśmy również na róż do policzków - jedno muśnięcie doda nam dziewczęcego uroku, jednak zbyt wiele pociągnieć pędzelkiem sprawi, że będziemy wyglądać komicznie. Taki makijaż może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Trzeba znać umiar i nie dopuścić do takiej sytuacji, że po zmyciu makijazu nikt nas nie będzie w stanie rozpoznać - nawet najbliższy przyjaciel. Warto podkreślać urodę dyskretnie i starać się nie "przedobrzyć". Poza tym zbyt mocny makijaż i nieumiejętne aplikowanie pudru przyczynić się może do szybszego powstawania zmarszczek. A tego chyba żadna z nas nie chce.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz